You are currently viewing Masternode – nowy sposób zarobku

Masternode – nowy sposób zarobku

Czasy wysokich wzrostów cen kryptowalut dobiegły końca. Entuzjaści zarobków na kryptowalutach szukają nowych możliwości zarobkowych. Jedną z nich jest Masternode, który umożliwia zarabianie coinów bez używania koparki oraz zapewnia dochód pasywny.

Masternode

węzeł sieci kryptowalutowej o szczególnym znaczeniu, który zachowuje pełną kopię blockchain w czasie rzeczywistym, jest zawsze uruchomiony i może służyć do autoryzacji dokonywanych transakcji dla danej sieci.

Masternode umożliwia zarabianie coinów bez używania koparki.

Te rozwiązanie jest jednocześnie wielokrotnie tańsze od koparki (serwera obliczeniowego). Nie są on autonomiczne, zawsze komunikują się z innymi węzłami tworząc zdecentralizowaną sieć i zazwyczaj nazywa się je w skrócie MN.

Niektóre funkcje:

  • udział w transakcji dla danej kryptowaluty;
  • wpływ na emisję i podaż danej kryptowaluty;
  • zwiększenie prywatności transakcji;
  • natychmiastowe wykonywanie transakcji;
  • udział w zarządzaniu i głosowaniu.

Jak uruchomić Masternode?

Może to zrobić każdy pamiętając, że nie ma czegoś takiego jak konkretny wzorzec. Każda kryptowaluta posiada własne reguły, każdego masternoda stawia się trochę inaczej. Dodatkowo trzeba zainwestować w określoną ilość coinów danej kryptowaluty oraz kupić serwer VPS z dedykowanym adresem IP. Właścicel takiego masternoda otrzymuje wynagrodzenie za każdy wydobyty blok codziennie i systematycznie, uzyskując tym sposobem dochód pasywny. Do instalacja własnego masternode niezbędna jest znajomość Linux’a.

Istotną kwestią pozostaje właściwy wybór kryptowaluty, aktualne stawki może sprawdzić na poniższej witrynie internetowej:

https://masternodes.online

Zobacz również: Stawianie Masternodów na przykładzie WILO

masternode

Pamiętaj, w chwili obecnej istnieje wiele dostępnych na rynku kryptowalut, które umożliwiają posiadanie masternoda ale nie wszystkie z nich są opłacalne!

Ostateczny wynik finansowy (zysk) czasem jest trudny do oszacowania, ale wiemy na pewno, że otrzymamy coiny. Pozostaje jedynie kwestia ceny, która jest ustalona przez rynek.

Przykładowa propozycja Masternode:

Coin: Kreita (KRT)

Koszt Masternode: 635 $

kreita

Ryzyko korzystania z Masternode należy być świadomym, że masternode przy stosunkowo niskiej inwestycji umożliwia osiąganie bardzo atrakcyjnego wynagrodzenia, jest zdecydowanie tańsze niż kupno koparki kryptowalut ale nie zawsze bezpieczniejsze, ponieważ opiera się o proof of work (dowód pracy) a nie jak kopanie proof of stake (zgromadzony kapitał).

Zasubskrybuj: VPS Vultr (stabilny i tani host)

Dodaj komentarz